O mne...

Slušnosť káže predstaviť sa smiley.

Moje meno je Marcela Václavková Konrádová, aj keď ja by som radšej povedala, že som žena z mäsa a kostí. Ako každá iná, no predsa jedinečná wink.

Teraz sa mnohí možno zarazili, iní sa pousmiali. Presne ako ja pred rokmi. Viete, ako dlho mi trvalo uznať sama sebe, že skutočne som jedinečná?

Bol to proces. Ja zvyknem hovorievať prerod. Plno pádov, sklamaní, bolesti.

Úspechy prišli až oveľa neskôr. Oveľa.

Po mnohých rokoch práce, driny, odriekania, sebazaprenia, tvrdej práce.

Viem, že sú medzi nami ľudia, ktorí Vám budú tvrdiť, že stačí mať talent a úspech, odmena, alebo peniaze, proste dosaďte si tam, s čím sa najviac stotožňujete, prídu samé. Že nie je potrebné vynaložiť veľa času, stačí mať sen a vizualizovať si ho. Že nie je potrebné pracovať a makať na sebe 14 hodín denne, že...

V niečom majú pravdu, v inom sa mýlia.

Sen je veľmi dôležitý. No nestačí. Tak ako nestačí veriť, že: „Keď niečo chceme, celý vesmír sa spojí, aby sme to dosiahli.“

Poviem Vám to na rovinu. Veriť nestačí. Treba zodvihnúť zadok!

Ja som vedome tak urobila už vo svojich 11.tich rokoch, keď som smelo zaklopala na dvere regionálnej televízie. S víziou programov, ktoré by mohla na obrazovky prinášať :-). Dnes sa usmievam, pretože sa mi vynára množstvo krásnych spomienok, na obdobie, ktoré odštartovalo moje pôsobenie najskôr v mediálnej oblasti. Sústavne som v nej pôsobila takmer 14 rokov, no po krátkej prestávke, som jednou nohou ešte stále tam. Aj keď píšem už len externe.

K sociálnej oblasti ma zaviedlo štúdium na vysokej škole. Aj keď dnes si dovolím tvrdiť, že sociálne cítenie sa vo mne prebudilo oveľa skôr.

Nemala som najľahšie detstvo a tak som musela dospieť, a aj dospela, o čosi skôr, než moji vrstovníci. Nikdy som to však nevnímala ako stratu detstva, skôr naopak. Naučila som sa byť zodpovednou a samostatnou, byť empatickou.

K problémom druhých.

Tie „ozajstné“ sa na mňa zosypali týždeň pred maturitou, keď mi už po piatich dovtedajších operáciách pohybového aparátu oznámili, že mám nádor v predkolení.

Zmaturovala som. Súčasne som v tom období pracovala v troch zamestnaniach súčasne. A potom, o rok neskôr, v čase, keď som mala ukončený prvý ročník vysokej školy, som náhle ochrnula. V sekunde.

Priznám sa, že na to, že som nikdy nemala ambíciu vyštudovať vysokú školu (mala som pocit, že načo mi bude, keď už robím to, čo robiť chcem aj bez vysokej školy smiley), dnes, vo svojich 37. rokoch ich mám vyštudovaných päť.

Nie je to úplne podstatné, ale ani bezvýznamné. Pretože bez vedomostí nadobudnutých počas štúdia, by som nebola tam, kde som. Samozrejme, vpred ma posunuli následne skúsenosti v spoločnostiach, v ktorých som pracovala yes, ale aj sám život.

Dnes mám za sebou viac ako dve desiatky operácií pohybového aparátu, množstvo pádov a neustálych začiatkov, kedy som sa učila znova a znova postaviť na vlastné nohy. Fyzicky a doslovne.  Hoci som počas tohto obdobia siahla po viacerých knižných tituloch o osobnostnom raste, či sebapoznávaní, najviac ma naučil život sám a najdôležitejšie odpovede som našla sama v sebe za pomoci môjho mentálneho kouča.

O mne sa už veľa popísalo, mnohí z Vás so mnou už spolupracovali, mnohým som poskytla odborné rady, pomohla zriadiť chránené pracoviská, viedla workshopy, semináre, podala pomocnú ruku, nastavila firemné procesy, riešila mnohé neľahké životné situácie iných, vybavovala som príspevky, zháňala financie, inšpirovala som, motivovala...

Bola som tu pre Vás.

Veľakrát som sedela vo Vašej obývačke.

A možno budem opäť wink.

Ak potrebujete poradiť, vypočuť, „nakopnúť“,, posunúť sa vpred, objaviť nové možnosti... kontaktujte ma na telefónnom čísle +421 903 518 386 alebo na mailovej adrese: posunsa@posunsa.sk, kde sa vám v priebehu 48 hodín určite ozvem a dohodneme si spolu naše sedenie, ktoré bude prebiehať osobne alebo telefonicky, podľa dohody, v trvaní 30 – 50 minút.

Prvé sedenie ponúkam úplne zadarmo.

Nakoľko si každý klient vyžaduje dostatok individuálneho času, moja ponuka je limitovaná a v mojich silách je pracovať len so skupinkou ľudí.

Preto neváhajte a kontaktujte ma čím skôr na telefónnom čísle +421 903 518 386 alebo na mailovej adrese: posunsa@posunsa.sk

S pozdravom, Marcela Václavková Konrádová.

 

Dosiahnuté vzdelanie:

MBA v odbore manažment obchodu, certifikovaná manažérka v odbore „Riadenie v trhovom prostredí“, doktorka filozofie (PhDr.), mediátorka, magisterka sociálnej pedagogiky (Mgr.) a bakalárska sociálnej práce (Bc).

Prax:

Prax v oblasti projektového manažmentu so zameraním na realizáciu malých a stredných projektov od roku 1999, prax v riadení na pozíciách prokurista spoločnosti/manažér prevádzky od roku 2005, koučing, zriaďovateľka chránených dielní, 14 ročné skúsenosti o oblasti poskytovania sociálneho poradenstva,  prax v oblasti médií na pozíciách šéfredaktorka/redaktorka od roku 1991 a iné.

Získané ocenenia:

Víťazka Dobrovoľník roka 2020 Srdce na dlani v kategórii Dlhodobá dobrovoľnícka pomoc, TOP ocenenie sTOPa 2020 v kategórií TOP projekt - prvá vonkajšia bezbariérová fitness zóna, ocenenie sTOPa 2019 v kategórii TOP subjekt, nominantka Krištálového krídla v kategórii Filantropia za rok 2019. Ocenenie sTOPa 2019 v kategórii TOP subjekt. Víťazka Srdce na dlani 2018 v kategórii "Projekt roka" za vybudovanie prvého bezbariérového ihriska na Slovensku. Víťazka novinárskej súťaže 2018 "My k sousedům a sousedé k nám" v kategórii On-line media. Ocenenie Filantrop napriek hendikepu (2015) za rok 2014, Cena primátora Banskej Bystrice (2014) za rok 2013, nominácia na Inšpirujúcu ženu (2013), ocenenie Srdce na dlani (2013) za venovanie času, schopností a energie v prospech iných ľudí a svojej komunity v Banskobystrickom samosprávnom kraji v kategórii Dobrovoľníctvo v rozvoji komunity (2013). V súťaži E - ženy 2013 v kategórií „Ženy, ktoré podnikajú off - line a majú firemnú webovú stránku“ získanie 1. miesta a špeciálnej ceny Gabiky Revickej a Moniky Jakubeczovej za mimoriadne inšpiratívny príbeh a silu osobnosti (2014) a ďalšie.