Turné po Slovensku - kalendár

"Človeče, nehnevaj sa - Zvolen, zahraj sa" REGISTRÁCIA - 17.06.2018

Nám. SNP - Zvolen

 

   „Človeče, nehnevaj sa – Zvolen, zahraj sa“ – prostredníctvom hry dá životu zmysel, poukáže na nový rozmer integrácie osôb so zdravotným postihnutím s intaktnou spoločnosťou. 

 

Občianske združenie Prístav nádeje so sídlom vo Zvolene, opäť prichádza s ďalším projektom. Tentokrát so spoločenskom hrou „Človeče, nehnevaj sa“, prostredníctvom ktorej sa spolu s Mestom Zvolen pokúsi o zápis do Slovenskej knihy rekordov v počte ľudí hrajúcich živé i stolné Človeče.

 

Každý, kto si chce v nedeľu 17. júna na Námestí SNP vo Zvolene od 13:30 hod. zahrať stolné alebo živé Človeče, nehnevaj sa 🎲, sa už môže bezplatne registrovať 📝 📆 📩 a stať sa tak súčasťou pokusu o zápis slovenského rekordu v počte ľudí hrajúcich túto rodinnú, spoločenskú hru 👨‍👩‍👧‍👧.

 

Príďte zažiť atmosféru ako na futbale 😀. Emócie, ktoré treba zažiť 😍. Živé Človeče si zahrá aj pani primátorka Mesta Zvolen, Ing. Lenka Balkovičová (hrá o 13:30 hod.).

 Tričko dostane každý súťažiaci ZDARMA. 

 

Podujatie sa uskutoční v rámci Zvolenského korza, v nedeľu 17. júna 2018 na Námestí SNP vo Zvolene. „Herné pole je prispôsobené aj pre osoby na invalidnom vozíku. Trochu si pri hre precvičíme jemnú motoriku - hádzanie kocky, pohybovanie figúrkami, percepciu – sledovanie políčok, matematiku – spočítavanie. Primárnym cieľom je však rozvoj prežívania, motivácie, socializácie, vybudovanie partnerstva so zreteľom rozširovania princípov zodpovednosti a s rozvojom integrácie osôb so zdravotným znevýhodnením do spoločnosti,“ konštatuje riaditeľka združenia Prístav nádeje, Marcela Václavková Konrádová.

 

  Prvýkrát sme si túto hru vyskúšali v komornejšom prostredí pred troma rokmi (pozri tu: https://www.youtube.com/watch?v=VhFncgdsIzQ).  Teraz však nadišiel čas posunúť sa a zapojiť všetkých Zvolenčanov. „Vychádzame z toho, že hra dáva životu zmysel, lieči človeka z chorôb modernej civilizácie, je to spôsob sebarealizácie, je najväčšou hodnotou pre každého jednotlivca i pre spoločnosť. Preto v tomto zmysle možno povedať, že hra je univerzálnym modelom pre deti, dospelých, pre deti nadané, problémové i tie so zdravotným postihnutím,“ hovorí ďalej Václavková Konrádová.

 Nebude chýbať ani bohatý kultúrny program Zvolenského korza, súťaže a výhry pre účastníkov. Hra „Človeče, nehnevaj sa“ bude prebiehať na 10 herných stoloch, súčasťou bude aj živé Človeče. Prihlásiť sa môžete už dnes prostredníctvom registračného formulára na stránke www.PosunSa.sk, a stať sa tak súčasťou slovenského rekordu v Meste Zvolen“ dopĺňa Václavková Konrádová.

Podujatie sa koná vďaka podpore Kultúrneho centra a Mesta Zvolen. „Aj preto veríme, že podujatie bude ideálnym priestorom na prekonávanie predsudkov, miestom spájania, zábavy a medzigeneračného súžitia“, uzatvára Václavková Konrádová.

 

Viac na www.pristav-nadeje.eu alebo www.facebook.sk/pristavnadeje

 

Po kliknutí na konkrétny čas, kedy sa chcete zapojiť do hry, je potrebné vyplniť Vaše základné údaje. Sú potrebné len za účelom tejto hry, nakoľko sa snažíme o slovenský rekord. Vaše osobné údaje sa následne vymažú a nebudú použité na iný účel. 

Vyberte si čas, do ktorého chcete byť zaradený:

  • 13:30 - 15:00 ŽIVÉ ČLOVEČE Voľných miest: 0
  • 13:30 - 14:30 STOLNÉ ČLOVEČE Voľných miest: 0
  • 15:00 - 16:30 ŽIVÉ ČLOVEČE Voľných miest: 0
  • 14:30 - 15:30 STOLNÉ ČLOVEČE Voľných miest: 0
  • 15:30 - 16:30 STOLNÉ ČLOVEČE Voľných miest: 0

<< Späť